Podczas zajmowanie się księgowością, rzeczą prawie nie możliwą jest nie popełnienie błędu. Najlepsze systemy komputerowe popełniają błędy, a co dopiero człowiek, który bardzo się starając i mając odpowiednie umiejętności, może się pomylić. Niestety zrobienie nawet najmniejszego błędu, nie jest akceptowane przez bezwzględne Urzędy Skarbowe. Stąd też taka duża odpowiedzialność osób prowadzących księgowość.  

OC czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkiem każdego biura rachunkowego. Chociaż w razie błędów dotyczących podatków, odpowiedzialność ponosi sam przedsiębiorca, to może on starać się o odszkodowanie z biura rachunkowego, co pozwala mu na zmniejszenie skutków ludzkiego czy komputerowego błędu. Jeżeli osoba prowadząca działalność sama popełniła by taki błąd, odpowiadałaby sama za siebie.

Posiadanie przez biura rachunkowe ubezpieczenia powoduje, że korzystanie z takiej formy prowadzenia księgowości jest znacznie bezpieczniejsze. Stanowi to więc kolejną z licznych zalet biura rachunkowego.