Nie ma chyba państwa, w którym nie trzeba płacić podatków. Oczywiście są takie, w których te świadczenia są mniejsze lub większe. Nawet jeżeli podatki są wysokie, uniknięcie ich, jest trudne. Można również wykorzystywać przysługujące ulgi, czy korzystać z porad księgowych, które pomogą znaleźć sposoby na zmniejszenie wartości zobowiązania podatkowego.

Na świecie jest mnóstwo osób, dobrze znających się na prawie, podatkach, rachunkowości, którzy pomagają innym ludziom uzyskać ulgi przy rozliczeniach, służąc doradą.

Jakie podatki są najbardziej znane? 

Każdy kto kiedykolwiek otrzymał legalnie dochód, musi zapłacić od niego podatek. Jest on jednym z najpopularniejszych.

Innym bezzwrotnym i przymusowym świadczeniem na rzecz budżetu państwa jest podatek majątkowy. Większość z nas ma jakiś majątek i musi z tego tytułu ponosić koszty. Dom, las, nawet pies podlega temu świadczeniu.

Kolejnym często spotykanym podatkiem jest VAT. Należy do grupy podatków konsumpcyjnych. Jego wartość wliczona jest w cenę towarów i usług. Oprócz VAT podatkiem konsumpcyjnym jest również akcyza. Dotyczy głownie rzeczy luksusowych, takich jak samochody, alkohole, papierosy i wiele innych.