Spółki kapitałowe to coraz częściej wybierana forma działalności gospodarczej. Dotyczy to zwłaszcza spółki z o.o., która jest najbardziej lubianą przez przedsiębiorców formą prawną przedsiębiorstw. Dzieje się to za sprawą jej licznych zalet, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo prowadzenia własnej firmy oraz ułatwiają prowadzenia większych firm.  

Chociaż przedsiębiorstwa tego typu posiadają wiele zalet, mają też wady. Do jednej z nich zalicza się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Nie jest to do końca słuszne myślenie, gdyż nawet prowadzenie rachunkowości w bardziej rozbudowanym systemie ma zalety.

Chcąc czy nie, księgowość w spółkach kapitałowych prowadzi się w formie ksiąg rachunkowych. Metoda ta umożliwia dokładną analizę finansową w spółce oraz monitoring bieżących procesów gospodarczych. Jednak wymaga też spełnienia wielu obowiązków oraz większej pracy. Wiąże się to także z poświęceniem sporej ilości czasu.

Gdy spółki są zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości, warto by zastanowiły się nad wyborem biura rachunkowego. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dlatego, że księgowością nie musi zajmować się właściciel spółki, ale również z powodu niskiej ceny usług księgowych w porównaniu do kosztów zatrudnienia.

Czym jest pełna księgowość?